Depresija
  Fobiniai sutrikimai
  Nerimo sutrikimai
  Adaptacijos (streso) sukelti sutrikimai
  Tarpasmeninių santykių sutrikimai
  Seksualiniai sutrikimai
  Psichosomatiniai sutrikimai
  Fobiniai sutrikimai

Fobiniai sutrikimai – tai sutrikimai, kurių metu tam tikrose, aiškiai žinomose ir apibrėžtose gyvenimo situacijose pasireiškia itin nemalonūs nerimo simptomai: baimė, panika, nesaugumas, siaubas, lydimi kūno pojūčių: širdies plakimo ar silpnumo pojūtis, kvėpavimo sutrikimai, prakaitavimas, drebėjimas, raumenų tirpimas, ar „sunkumo“ galūnėse jausmas. Kadangi šie išgyvenimai yra nemalonūs, dažnai greta jų atsiranda baimė išprotėti, baimė numirti ar prarasti savikontrolę. Fobinis nerimas ir depresija dažnai pasireiškia kartu. Situacijos, kuriose atsiranda šie simptomai paprastai bandoma išvengti, o tai savo ruožtu sukelia „situacijos laukimo“ nerimą ir toliau provokuoja simptomus.
Dažniausia pasitaikančios fobijos:
-         Agorafobija – atvirų erdvių baimė, o t. p. ir baimė būti minioje ar baimė kad negali pabėgti į saugią vietą, paprastai namus, baimė išeiti iš namų arba keliauti vienam.
-         Socialinės fobijos – baimė atsidurti santykinai mažos žmonių grupės dėmesio centre. Dažniausiai prasideda paauglystėje. Dažnai tokie žmonės vengia bet kokių situacijų, kuriose tenka bendrauti su kitais žmonėmis, o sunkiais atvejais būna beveik visiškai socialiai izoliuoti.

Specifinės fobijos: aukščio baimė, gyvūnų baimė, egzaminų baimė, baimė susirgti kokia nors sunkia liga ir dar daug kitų.