Depresija
  Fobiniai sutrikimai
  Nerimo sutrikimai
  Adaptacijos (streso) sukelti sutrikimai
  Tarpasmeninių santykių sutrikimai
  Seksualiniai sutrikimai
  Psichosomatiniai sutrikimai
  Adaptacijos (streso) sukelti sutrikimai

Adaptacijos (streso) sukelti sutrikimai – tai yra sutrikimai atsirandantys stipraus traumuojančio įvykio pasėkoje. Tokiems traumuojantiems įvykiams tradiciškai priskiriamos ypatingos situacijos: žmonių ar gamtos sukeltos katastrofos, karai, buvimas kito žmogaus mirties ar sužalojimo liudininku, rimtas nelaimingas atsitikimas ar avarija, buvimas išprievartavimo ar kitokio nusikaltimo auka. Tačiau negalima paneigti, kad panašūs simptomai atsiranda ir lengvesnių tačiau vis tiek smarkiai traumuojančių įvykių pasėkoje: skyrybos, parnerio neištikimybė, pirmo vaiko gimimas, sunki vaiko liga, artimo žmogaus mirtis, trauma ar sunki somatinė/psichinė liga, dalyvavimas teismo, tardymo procesuose. Kiekvienu atveju būna skirtingo stiprumo reakcija į buvusį įvykį, visų žmonių jautrumas traumoms yra labai individualus.  
O taip pat: vidinis diskomfortas ar kitos nemalonios būsenos: dirglumas, staigūs pykčio priepuoliai, depresinė nuotaika, provokuojantis, konfliktiškas ar impulsyvus elgesys.
-         Potrauminio streso sutrikimas - pasireiškia: nemalonūs išgyvenimai, įtampa, nerimas, padidėjęs dirglumas ir baimingumas, nemiga, įkyrūs pasikartojantys buvusio trauminio įvykio apmąstymai, emocinis „sustingimas“, „nejautrumas, bukumas“ aplinkos poveikiams, vengimas traumą primenančių situacijų.Staigus traumuojančios situacijos priminimas gali sukelti dramatiškų baimės, panikos ar agresijos prasiveržimų. 
-         Gedėjimo reakcija (TLK-10 neišskirta). Po artimo žmogaus netekties užsitęs gedėjimo procesas, kuris trunka ilgiau nei vienerius metus po buvusio įvykio. Žmogus negali išeiti iš skausmingos sustingimo, prislėgtumo ir depresijos būsenos, nedomina dabartiniai gyvenimo įvykiai, prarandami interesai, draugai. Dažnai prisimena ir apmąsto bei skirsto savo gyvenimą „iki“ ir „po“ buvusios netekties.