Psichoanalitinė psichoterapija
  Trumpalaikė psichoterapija arba konsultavimas
  Psichoanalizė
  Šeimos psichoterapija
  Artimųjų ir šeimos narių konsultavimas
  Kokia yra psichoterapijos trukmė?
  Grupinė psichoterapija
  Psichoanalitinė psichoterapija

Psichoanalitinė psichoterapija yra pagrįsta Z. Froido sukurta psichoanalizės teorija kuri teigia, jog egzistuoja pasąmoninė, psichikai nepažini sritis, nuolat įtakojanti mūsų gyvenimą. Ši terapija siekia pažinti ir tyrinėti pasąmonę, todėl ji dar vadinama „gilumine“ arba „atskleidžiančiąja“. Terapija skirta ne tik pašalinti ligų simptomus, bei jų priežastis, bet drauge su psichoterapeutu tyrinėti ir analizuoti save, siekiant geresnio savęs pažinimo, asmenybės brandos ir įtvirtinimo. Psichoanalitinės psichoterapijos tikslas – atgauti pasitikėjimą savimi, perkeisti santykius su kitais svarbiais žmonėmis ir vėl mėgautis gyvenimu.
 
Psichoanalitinė psichoterapija skiriama įvairiausiems sutrikimams gydyti: nerimui, panikos priepuoliams, depresijai, psichosomatiniams sutrikimams, tarpasmeninių santykių krizėms, charakterio neurozėms, seksualiniams sutrikimams ir kt. Padeda įveikti netektis ir sunkius gyvenimo laikotarpius ir atsikratyti dvasinio skausmo.
 
Kaip vyksta psichoanalitinė psichoterapija? Psichoterapijos metu psichoterapeutas ir pacientas sėdi šalia vienas kito, ir tarp jų vyksta pokalbis arba laisva diskusija. Iš esmės tai yra bendravimas pokalbio pagalba. Taikomas „laisvų asociacijų metodas“ – pokalbio temą renkasi pacientas, pagrindinė taisyklė yra kalbėti kiek įmanoma laisviau, nestabdant savęs ir nevaržant. Psichoterapeutas išklauso, ką nors pasako arba pakomentuoja. Manoma, kad viskas apie ką kalba pacientas liečia jam svarbius tiek praeities dalykus tiek ir dabartinį gyvenimą. Terapijos metu tarp psichoterapeuto ir paciento užsimezga abipusiu pasitikėjimu pagrįsti santykiai, kurie yra terapijos pagrindas. Terapiniame santykyje ne vien iš naujo išgyvenami svarbūs praeities įvykiai bet ir atsispindi pasąmoniniai dalykai. Todėl neapsiribojama vien tik gilinimusi į tai kas buvo, bet nuolat ir nuolat nagrinėjamas pats psichoterapinis santykis, tai kas vyksta čia ir dabar psichoterapeuto kabinete. Būtent čia praeitis išgyvenama iš naujo, bet jau kitaip ir pasiekiamas išsilaisvinimas nuo jos, bei skaudžių gyvenimo įvykių įtakos.
 
Psichoterapinės sesijos vyksta 1-2 kartus per savaitę ir trunka apie 50min. Tai ilgalaikis pagalbos metodas, kuris matuojamas ne laiku, o paciento pasiektais gyvenimo pokyčiais. Psichoterapija yra procesas, jo pabaiga nenustatoma mechaniškai, bet pasiekiama bendru paciento ir psichoterapeuto sutarimu. Dažniausiai trunka nuo 1 iki 4-5 m.ir daugiau. Sesijų dažnis neįtakoja psichoterapijos trukmės.