Psichoterapija yra ir sužalotų, sužeistų žmogiškų santykių gydymas.
DUK
Dažnai užduodami klausimai
Kiek laiko truks mano psichoterapija?
Kiekvienas žmogus yra unikalus ir jo sutrikimų pobūdis yra individualus. Tai, kiek jums prireiks laiko gydantis psichoterapija, priklauso nuo jūsų simptomų pobūdžio, jūsų asmeninių savybių ir psichoterapijos rūšies, kurią pasirinksite. Paprastai jei žmogus kreipiasi dėl nerimo sutrikimų, depresijos, psichosomatinių ligų ar sutrikusių tarpasmeninių santykių, gilesnei psichoterapijai prireikia nuo vienerių iki kelerių metų. Tačiau tai nereiškia, kad jūs lankysite psichoterapiją ir kelerius metus kankinsitės. Dažniausiai palengvėjimas ateina po keliolikos sesijų, ilgesnis laikas reikalingas savęs pažinimui, keitimosi procesui bei pokyčių stabilumo užtikrinimui. Psichoterapija yra procesas su atvira pabaiga, reali pabaiga yra planuojama kartu su psichoterapeutu. Žmonės baigia terapiją tada, kai jaučia savo būklės pagerėjimą, trunkantį bent porą mėnesių. Mes drauge suplanuojame, kiek laiko skirsime psichoterapijos pabaigai. Jei psichoterapija truko kelerius metus, normalu, kad jos pabaiga gali trukti pusę metų ar net ilgiau. Nežiūrint to, išeiti iš psichoterapijos, nutraukti gydymą, jūs galite visada. Tiesiog tuomet aš paprašysiu jūsų ateiti dar bent į dvi sesijas, kad mes galėtume aptarti tai, kas vyko terapijoje, ir skirti kažkiek laiko atsisveikinimui.
Ar jūs man skirsite vaistus?
Taip, galiu išrašyti ir vaistų, tačiau daugiausia dirbu kaip psichoterapeutė ir man labiausiai patinka kalbėtis su žmonėmis bei padėti jiems tokiu būdu. Kartais, kuomet simptomai, panikos priepoliai tampa ypač kankinantys, trukdo atlikti kasdienes gyvenimo užduotis, dirbti, mokytis, miegoti ar valgyti, vaistai tikrai yra būtini. Juos galiu išrašyti pati arba nusiųsti jus pas kolegą psichiatrą, kuris dirba vien tik skirdamas vaistus. Apie trečdalis mano pacientų derina gydymą vaistais su psichoterapija. Moksliniai tyrimai rodo, jog psichoterapijos, kurių metu vartojami vaistai, yra šiek tiek lengvesnės, bet užtrunka ilgiau, o psichoterapijos be vaistų gali sukelti daugiau sunkių išgyvenimų, tačiau užtrunka kiek trumpiau.
Kada reikia kreiptis pagalbos?
Pagalbos kreipkitės tuomet, kai tik pajutote nemalonius ar varginančius simptomus, nelaukite, kol skausmas taps visai nepakeliamas.
Ar jūs dalinsitės mano asmenine informacija su dar kuo nors?
Savo darbe laikausi griežtų konfidencialumo ir duomenų apsaugos taisyklių. Viskas, kas pasakoma psichoterapijos kabinete, jame ir lieka. Iš jūsų gauta informacija galiu pasidalinti tik su savo labiau patyrusiais kolegomis supervizoriais, kurie padeda man, kad galėčiau geriau padėti jums.
Raktažodžiai: Psichoterapeutas Vilniuje, Psichoterapija Vilniuje, Panikos priepuolis, Gydymas psichoterapija, Nerimo sutrikimai